Szolgáltatásaink
Cégünk az SZTFH által akkreditált ESG tanácsadóként vállalja az ESG törvényi megfelelés teljes projektmenedzsmentjét, illetve az egyes vagy valamennyi, a törvény és hozzá kapcsolódó szabályozási környezet által támasztott részfeladat megvalósítását:
- lényegességi elemzés elkészítése (ESG törvénynek és CSRD-nak megfelelő módon);
- közvetlen szállítói kör meghatározása és értékelése;
- ESG törvény szerinti kockázatkezelési rendszer kidolgozása;
- ESG kockázatok azonosítása a Társaságra és szállítókra vonatkozóan;
- kockázatelemzési rendszer és jelentéstételi folyamat értékelése;
- ESG beszámoló elkészítése, SZTFH kérdőív megválaszolása;
- ESG beszámoló tanúsításának támogatása
A vállalat tágabb értelmű gazdasági, társadalmi és környezeti teljesítményének, illetve hatásainak bemutatása meghatározott időközönként a GRI, illetve az ESRS standardoknak megfelelően. A jelentés független szervezettel tanúsíttatható. A PR tevékenységhez illeszkedve a jelentés rövid kivonatát is elkészítjük.
Vállaljuk „Nem pénzügyi kimutatás” készítését az üzleti jelentés részeként, megfelelve a 2014/95/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvnek és A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 2016. év közbeni módosításának.
A társaság jelenlegi működésének és a fenntarthatóság / CSR / ESG (environmental, social, governance) terén végzett gyakorlatának megismerése, a szervezet által deklarált alapelvek gyakorlati alkalmazásának elemzése.
Az audit a fenntarthatósági/ESG ratingek (pl. Ecovadis) elvárásaihoz is illeszkedhet.
A vállalat tágabb értelmű gazdasági, társadalmi és környezeti teljesítményének, illetve hatásainak bemutatása meghatározott időközönként a GRI standardoknak megfelelően vagy a vállalat sajátosságaihoz illeszkedően. A jelentés független szervezettel tanúsíttatható. A PR tevékenységhez illeszkedve a jelentés rövid kivonatát is elkészítjük. Vállaljuk „Nem pénzügyi kimutatás” készítését az üzleti jelentés részeként, megfelelve a 2014/95/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvnek és A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 2016. év közbeni módosításának.
Vállaljuk fenntarthatósági jelentés auditálását, amennyiben cégünk a jelentéskészítésben nem vesz részt. Az auditálás során a GRI elvárásoknak, illetve a CSR és fenntarthatósági szakmai szempontoknak való megfelelőséget vizsgáljuk.
A szervezet főbb érintettjeinek – ide sorolva a civil szférát is – azonosítása, és velük strukturált párbeszéd megkezdése. Az érintettek elvárásaik feltárása a vállalat fenntarthatósági tevékenysége, teljesítménye kapcsán. Javaslat a külső és belső CSR kommunikáció fókuszpontjaira, vezérprojektjeire. Lényegességi elemzés a fenntarthatóság fókuszainak meghatározásához.
A felelősségvállalás szervezeti működésbe történő minél teljesebb integrációja érdekében a jövőkép, illetve reális hosszú és középtávú célok meghatározása a szervezet sajátosságaihoz illeszkedve.
A szervezet, illetve annak egy része vagy terméke szén-dioxid és egyéb üvegházhatású gáz kibocsátásának számítása a GHG (Greenhouse Gas) protokoll szerint. A számítást a Scope 1 (közvetlen), a Scope 2 (közvetett energiafogyasztáshoz kapcsolódó) kibocsátásokra mindenképp elvégezzük, a Scope 3 (közvetett) kibocsátásokat a Megbízó igényei szerint kalkuláljuk. A karbonlábnyom-számítás alapul szolgálhat a kibocsátás csökkentési intézkedések bevezetéséhez, belső szén-dioxid árazás kialakítása, valamint karbon ellentételezéshez (carbon offsetting) egyaránt. Vállaljuk CDP Climate Change kérdőív kitöltését, illetve a kitöltés szakmai támogatását. Vállaljuk SBTi (Science Based Target Initiative), azaz tudományos alapú üvegházhatású gáz kibocsátás csökkentési célkitűzés meghatározását.
Benchmark elemzés készítése nemzetközi vagy hazai szervezetek gyakorlatát vizsgálva. Az elemzés különböző fókuszokkal készülhet (pl. lényeges témák az iparágban, jelentéskészítésre vonatkozó best practicek, esélyegyenlőséget vagy CO2 semlegességet támogató programok elterjedtsége stb.).
A stratégia célkitűzéseinek elérését segítő rövid távú – 1-2 éves – programok kidolgozása, a fenntarthatóság / ESG / CSR valamennyi területét érintve és igény szerint részvétel a megvalósításban.
A fenntarthatósági programok egy kedvezőbb ESG rating elérését is segíthetik. Ez esetben kifejezetten az értékelt területek fejlesztése a cél.
Az RTG csapata folyamatos tanácsadással, a szabályozási környezet naprakész ismeretével, kezdeményezésekkel, a kitűzött célok megvalósításának nyomon követésével, illetve a szakmai kompetencia növelésére irányuló felkészítésekkel járul hozzá a társadalmi felelősségvállalás folyamatos kiteljesítéséhez, vagyis a fenntartható, felelős működés megvalósításához.
A fenntarthatósági / ESG jelentés elkészítése pontosan meghatározott, a vállalat egészét jellemző, valós és összehasonlítható adatok, illetve információk bemutatását igényli, amely csak az adatok szervezett gyűjtésével valósítható meg. Cégünk az ehhez szükséges informatikai segédeszközt dolgozza ki, vagy vesz részt a fenntarthatósági / ESG adatok gyűjtését végző saját vállalati rendszer kialakításában.
Képzéseink
A felső vezetők időbeosztásához illeszkedve rövid előadás a fenntarthatóságról, ESG-ről és annak a vállalatirányításra gyakorolt nemzetközi hatásairól.
A fenntarthatósági / ESG / CSR programok megvalósításában érintett munkatársak számára egész napos képzést nyújtunk, illeszkedve a vállalat profiljához, kitűzött céljaihoz.
Ecosytem evaluation
Ecosytem evaluation
